Obok urzędników, wysoką pozycję mają także kapłani, piastujący niekiedy obie pozycje jednocześnie. Oprócz roli łączników między światem boskim a ludzkim, pełnią często funkcję nauczycieli, tutorów dzieci z bogatych rodzin oraz medyków. W stolicy królestwa, mieście Kades, istnieją dwie największe świątynie: boga słońca i bogini księżyca. W obu główne rządy sprawuje arcykapłan — Zahra, kilku niższych mu rangą Jazarów przekazuje dalej jego rozkazy, a całe grono Nabatów odpowiada za faktyczną pracę w świątyni. Mimo owych podziałów, w środowisku kapłańskim panuje nastrój wzajemnego szacunku, wyrażany choćby poprzez sposób, w jaki kapłani zwykli zwracać się do siebie: siostro lub bracie.
Praca w świątyni sprowadza się przede wszystkim do dbania o jej porządek oraz spełniania potrzeb najwyższego kapłana. Bierze on udział w świętych rytuałach i jest jedną z najistotniejszych osób w państwie. Zahrzy służący w stolicy państwa, mają ponadto kontrolę nad wszystkimi mniejszymi świątyniami czczącymi to samo bóstwo, co ta, nad ktorą sprawują pieczę. Pod nim znajdują się jazarzy. Oprócz przekazywania dalej rozporządzeń Zahry, mają obowiązek troszczyć się o poszczególne aspekty życia w świątyni. Jedni dbają o sam budynek, rozkazują przeprowadzać remonty, ogólne naprawy, a inni zajmują się, przykładowo, edukacją początkujących kapłanów. Najniżsi rangą, czyli Nabaci wykonują zlecone im prace, pielęgnują między innymi ogrody, przepisują zwoje. Niektórzy mogą sprawdzać się nawet w roli świątynnych kucharzy, początkujących nauczycieli i medyków. Choć każdy ma na co dzień do spełnienia odrębne zadania, wszystkich łączy obowiązek czczenia bogów, odprawiania modlitw, poszczenia w odpowiednie dni i trwania w cielesnej czystości. Powszechnie uważa się, iż współżycie zarezerwowane jest dla niższych duchowo, szarych obywateli.
Tytuł Zahry przysługuje każdemu kapłanowi, mającemu fundamentalną władzę w danej świątyni, lecz arcykapłanami zwie się jedynie tych Zahrów, którzy czuwają nad ośrodkami religijnymi w samej stolicy. Wysoka pozycja, jaką im powierzono, czyni z nich osoby najbliższe królowi, wchodzące w skład organu doradczego i posiadające możliwość wydawania rozkazów w jego imieniu. Zarówno arcykapłani, jak i pozostali Zahrzy, mają przywilej awansowania danego Nabata na stopień Jazara. Spośród Jazarów mogą natomiast wyznaczyć swojego następcę. Oprócz tego uprawnieni są także odbierać zajmowaną pozycję: Nabatów wyrzucać ze świątyń, a Jazarów przenosić na niższe stanowisko. Wszystkie ich decyzje mogą być jednakże regulowane poprzez rozkazy władcy.
Kapłanom wyższego stopnia nieobce jest narkotykowe zamroczenie. Zahrzy oraz jazarzy podczas medytacji odurzają się najczęściej dymem z wysuszonych płatków Białego Hibiskusa lub innego halucynogennego kwiatu o równie silnym działaniu. Palone rośliny wprowadzają ich w stan odrealnienia i sprawiają, że ukazują się przed nimi wizje, mające ułatwić odczytywanie woli bogów, przyszłości czekającej Kazah. Kwiaty Białego Hibiskusa legalnie dostępne są wyłącznie dla obywateli mających związek z kapłaństwem i rośną w starannie pielęgnowanych świątynnych ogrodach.
Kapłani mieszkają przeważnie w wyznaczonej im części świątyni, na pierwszym piętrze. Zahra jako jeden z nielicznych posiada własną posiadłość, mieszczącą się w pobliżu królewskiego pałacu i będącą nieodłącznym elementem świątynnego kompleksu. Zdarza się, że nabaci lub jazarzy ze względu na wykonywany zawód, przykładowo medyka, mieszkają z dala od świątyni.